آزمایشگاه همکار اداره استاندارد

 

واحد آزمايشگاه شرکت آروين کيفيت پرديس، با استفاده از تجارب کادر خود و بهره گيری از تجهيزات پيشرفته و بروز توانسته است تائيديه لازم جهت فعاليت در زمينه خدمات آزمايشگاهی را از سازمان ملی استاندارد اخذ نموده و به عنوان آزمايشگاه تاييد صلاحيت شده همکار اداره استاندارد (آکروديته) به شماره مجوز Es/3170  فعاليت خود را آغاز نمايد.

 

اهم فعاليت اين آزمايشگاه به شرح ذيل می باشد:

 • آزمون جامع و کامل خاموش کننده پودری دستی مطابق استاندارد ملی ايران ISIRI 869
 • آزمون دوره ای سيلندرهای بدون درز (خاموش کننده های CO2) مطابق استاندارد ملی ISIRI 7692
 • آزمون هيدرواستاتيک شيلنگ های لاستيکی و پلاستيکی مطابق استاندارد ملی ايران ISIRI 4566
 • آزمون جامع خاموش کننده های چرخدار مطابق استاندارد بين المللی ISO 11601
 • آزمون جامع هوزريل های آتش نشانی با شيلنگ نيمه سخت مطابق استاندارد بين المللی BS EN 671
 • تست هيدرواستاتيک خاموش کننده های پودری و CO2

 

شما می توانيد صحت تائيديه آزمايشگاه آروين کيفيت پرديس را بصورت آنلاين و بروز در سايت سازمان ملی استاندارد به آدرس ذيل مشاهده نماييد:

 www.ISIRI.org

 1. وارد سايت ذکر شده شويد، از منوی سمت راست گزينه همکاران سازمان را انتخاب نموده و زير منوی باز شده آزمايشگاههای همکار را انتخاب نماييد: 

 

 2. در صفحه باز شده گزينه آزمايشگاههای تاييد شده بر اساس روش اجرايی انتخاب کنيد.

3. در اين صفحه استان اصفهان را انتخاب نماييد و قسمت مکانيک و فلزشناسی را برگزينيد.

 

 

خدمات و توانايی ها

بازرسي مخازن تحت فشار

شرکت آروين کيفيت پرديس با بهره گيري از کادر فني و با تجربه خود ، در زمينه بازرسي مخازن توانسته است خدمتي در خور ايرانيان و صنايع ايراني انجام دهد. کارشناسان با تجربه و حرفه اي مستقر در شرکت، با تجربه کافي ، داراي مدارک و گواهي مربوطه و معتبرASNT آمريکا مي باشند. بازرسيهاي NDT همچون بازرسي داخل و خارج مخازن بصورت ظاهري (VT) ، تست مايعات نافذ (PT) ، تست ذرات مغناطيسي (MT) ، تست امواج فرا صوتي (UT) ، تست هيدرواستاتيک مخازن فشار پايين و فشار بالا و تست انبساط حجمي از جمله خدمات بازرسي و تست اين شرکت مي باشد.

انجام تست هيدرواستاتيک مخازن و خاموش کننده ها

استفاده از دستگاههاي و پمپ هاي پيشرفته در خصوص انجام تست هيدرواستاتيک تا فشار 600 بار به همراه کارشناسان با تجربه، اطمينان خاطريست در صحت انجام تست ها. استفاده از اين تجهيزات باعث مي شود که هيچ محدوديتي در تست انواع مخازن در ظرفيتهاي مختلف وجود نداشته باشد. اين تجهيزات به گونه اي عمل مي نمايند که با اعمال فشار در داخل مخزن (در بازه استاندارد و يا حتي بيشتر) ، بر خلاف دستگاههاي تست موجود در سطح کشور، در صورت نشستي بلافاصله دستگاه آنرا تشخيص داده و از اعمال فشار بيش از حد که منجر به انفجار و حتي خسارت مي شود ، جلوگيري مي کند که اين موضوع بر صحت انجام تست مي افزايد.

      

خدمات زيرسازی و رنگ آميزی

بدنه بسياری از مخازن و خاموش کننده ها طی مدت استفاده و با توجه به شرايط محيطی و يا پس از انجام تست (بدليل پوسيدگی) نياز به رنگ مجدد دارند که اين خدمت به صورت کاملا صنعتی طی مراحل زير انجام می شود. سندبلاست بدنه خاموش کننده برای رفع زنگ ها ، لايه های رنگ و موادی که به بدنه چسبيده اند انجام شده و پس از آن با هماهنگی مشتری اقدام به شستشو، چربی زدايی و فسفاته به منظور ايجاد بستر مناسبتر برای پوشش رنگ می گردد. در نهايت بدنه مذکور با پوشش رنگ الکترواستاتيک از نوع پلی استر پوشانده و محافظت می گردد.

      

انجام خدمات شارژ و تصفيه پودر خاموش کننده ها

اين شرکت در ادامه چرخه بازرسی، بازسازی و نگهداری و شارژ مجدد خاموش کننده های آتش نشانی اقدام به استفاده از تجهيزات مکش، هوادهی و تصفيه پودر آتش نشانی نموده که پودر داخل کپسول را پس از اخذ تاييديه از واحد کارشناسی مبنی بر مرغوبيت و قابليت استفاده مجدد، آن را آماده نموده و به داخل خاموش کننده تزريق می نمايد.

   

خدمات سرويس و نگهداري سيستمهاي اعلام و اطفاء حريق

سرويسهاي تعميرات و نگهداري سيستمهاي اعلام و اطفاء حريق مقوله اي است که بسياري از مديران و دست اندرکاران صنايع، سازمان ها و يا حتي ساختمان هاي مسکوني از آن غافل هستند. متاسفانه بروز حوادث ناگوار در مکان هايي که حتي سيستمهاي اعلام و اطفاء نصب شده بوده اند اما به دليل عدم رسيدگي و انجام بازرسي هاي دوره اي ، خاموش بوده و يا کارايي لازم را نداشته اند، ساليانه خسارات مالي و جاني بسياري را به مالکان آنها تحميل نموده است. اين شرکت با پشتوانه تجربه چندين ساله در امور ايمني، خدمات سازماندهي شده ي تست و بازرسي دوره اي سيستمهاي اعلام و اطفاء حريق را مطابق استاندارد هاي روز دنيا، جهت ايجاد و حفظ اطمينان خاطر از عملکرد سيستم ها. به مشتريان خود ارائه مي دهد.

تدوين استانداردهای ملی و کار خانه ای و دستورالعمل های اجرايی

مشارکت در تدوين استانداردهای ملی به واسطه سابقه فعاليت کارشناسان در حوزه استاندارد از جمله ديگر فعاليت های اين شرکت می باشد، در اين رابطه می توان به استانداردهای زير اشاره کرد : استاندارد ملی " خاموش کننده های دستی - ساختار و عملکرد " به شماره ISIRI 13300 و استاندارد ملی " سيلندرهای سی او دو قابل نصب برروی کشتی ها " به شماره ISIRI 12428 و استاندارد ملی در حال تدوين " کپسولهای آتش نشانی چرخدار - ساخت و عملکرد" به شماره ISO 11601 و استاندارد کارخانه ای جعبه های آتش نشانی و استاندارد های ديگر که در اين مقال نمی گنجد.

برگزاری دوره های آموزش ايمنی، بازرسی، تست هيدرواستاتيک، شارژ خاموش کننده ها و اطفاء حريق

بدون ترديد انجام هر عملياتی به نحو احسن، در گرو انجام آموزشهای موثر و مستمر می باشد تا نتيجه ای مطلوب را در بر داشته باشد. اين موضوع وقتی اهميت ويژه ای پيدا می کند که آن عمليات مربوط به اعلام و اطفاء حريق باشد. بنابراين آموزش افراد دخيل و تاثيرگذار در فرآيندهای اعلام و اطفاء حريق از اهميت بسيار زيادی برخوردار است. اين شرکت با برگزاری دوره هاي عمومی و تخصصی در زمينه های ايمنی، بازرسی، اعلام حريق، تست هيدرواستاتيک، شارژ و اطفاء حريق آماده ارائه خدمات به سازمان ها، شرکتها و صنوف مربوطه می باشد.

 

سوابق خدمات

 • ارائه خدمات مشاوره ای به بسياری از سازمانها و شرکتها همچون سازمان استاندارد استان اصفهان، سازمان آتش نشانی استان اصفهان، گروه صنعتی انتخاب و ...
 • بازرسی و تست مخازن نصب شده بر روی خودرو های آتش نشانی استانهای بندرعباس، بوشهر، شيراز، خوزستان، اصفهان، مشهد و تهران.
 • انجام کامل چرخه نگهداری خاموش کننده ها (بازرسي ، تست ، رنگ آميزی و شارژ) بسياری از سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی.
 • بازرسی، تست و نگهداری سيستم اعلام و اطفاء حريق مراکز دولتی و خصوصی همچون مجمع تشخيص مصلحت نظام، شرکت حاير آسا و ...
 • برگزاری دوره های آموزشی اطفاء حريق سطح 1 و سطح 2 به همراه مانور های حريق، دوره های تخصصي ايمنی و اطفاء حريق

تصاویر

تماس با ما

تلفکس: 45838074 - 031

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اصفهان - منطقه صنعتی دولت آباد - بلوار امام خمینی - خیابان اطلس (19) - پلاک 386